Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację

69331009_2712872078755663_6552108335309520896_o

W miniony weekend na ulice Kielc wybiegło kilkuset uczestników Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. To jesienna runda najważniejszych i najbardziej widowiskowych zmagań ponad 50 klubów działających w naszym kraju w tej dyscyplinie sportu.

Marcin Siwek pobiegł na siódmej (ostatniej) zmianie sztafety podkarpackiego Klubu Azymut Dębów. Miał do pokonania 7 km i do potwierdzenia 25 punktów kontrolnych. Mapę, którą dostał na starcie, można zobaczyć w albumie.
W składzie Klubu Azymut Dębów pobiegli także: Anna Sekreta, Michał Kruk, Patrycja Kiełb, Aleksandra Orzechowska, Kamila Kotlińska i Agnieszka Leśnicka – zawodnicy reprezentujący Polskę na arenie międzynarodowej, medaliści biegów i narciarstwa biegowego na orientację. Drużyna zajęła 24. miejsce.

Sama Sztafeta budzi ogromne emocje, a walka trwa do ostatnich metrów. Pierwsza i druga zmiana biegają w nocy w terenie leśnym oświetlając drogę jedynie światłem czołówek. Następne zmiany startują już kolejnego dnia rano. Zawodnik po przebiegnięciu trasy przekracza linię mety, podbija puszkę „FINISH” i odrzuca swoją mapę, następnie klepie w ramię zawodnika kolejnej zmiany. W strefie zmian zawodnik przygotowujący się do startu pobiera z wyznaczonego miejsca swoją mapę, która jest zrolowana i zabezpieczona gumką recepturką. Po dokonaniu zmiany zawodnik startujący otwiera mapę i rozpoczyna swoją nawigację.

Marcin wystartował także w kategorii sportowej (dla osób posiadających licencję Polskiego Związku Orientacji Sportowej) indywidualnie. W biegu średniodystansowym na zboczu Góry Pierścienica został sklasyfikowany na 29. miejscu.

Anna Starońska wystartowała w kategorii popularyzacyjnej, otwartej dla wszystkich chętnych biegaczy, bez względu na posiadaną licencję.

W albumie kilka zdjęć sztafety Azymutu Dębów.

Share on print
Drukuj
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Scroll Up