VIII Bieg i Rajd na Mount Everest

58805578_2440510732658467_2634436263947534336_n

Tym razem Piotr Rochowski wybrał się na Kaszuby. 🚄🚌🚉 W miejscowości Bytów wystartował w VIII Biegu na Mount Everest na dystansie 8,85 km.

„Jeśli ostatni weekend przed majówką, to Kaszuby! Nocny transfer na trasie: Stalowa Wola – Tarnobrzeg (PKP) – Kolbuszowa – Rzeszów (ZKA) – Poznań – Gdańsk (PKP) – Bytów (PKS) trwał dokładnie 24 godziny z przerwą na kilkugodzinne plażowanie w Sopocie („Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew… ” – idealne odstresowanie, polecam).
W Bytowie (centrum Kaszub) diametralna zmiana pogody – kilkanaście stopni i lekki deszczyk. Jednak gorąca atmosfera tej imprezy i dobra organizacja przyćmiły wszelkie niedogodności. Jej cechą charakterystyczną jest brak medali na mecie – za to wszyscy uczestnicy otrzymują imienną statuetkę w języku kaszubskim.
W tym roku wyraźny spadek formy spowodowany komplikacjami zdrowotnymi. Czas podobny do tego z pierwszej edycji. Również przebieg biegu z iście gallowayowskim akcentami na wzniesieniach tego górskiego crossu w stylu anglosaskim. Po ostatnich latach tłustych (podium w kategorii) nastąpił rok chudy – 7. miejsce. Pozostało tylko skulić pod siebie ogon i udać się w drogę powrotną (auto-stop, pociągi, bus) z noclegiem w pociągu. Ciekawostka – w prawie wszystkich pociągach w obie strony miałem miejscówki w wagonach oznaczonych numerem 13, ale za to koszt na te pociągi tam i z powrotem – 81,00 zł bezcenny (bilet weekendowy PKP).”

Share on print
Drukuj
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Scroll Up