Graham’s Cup

44975450_2138129692896574_2988931238082904064_o

W Maszkach koło Nałęczowa odbyły się zawody w biegu na orientację Graham’s Cup. Patronem imprezy jest Pan Graham Moon – Zalewska (ur. w 1939 r. w Australii) – jeden z pierwszych propagatorów biegu na orientację w Australii. BnO uprawia od 1970 roku i był wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata.

W ramach Graham’s Cup jednego dnia rozegrane zostały dwa biegi: średniodystansowy w pobliskim lesie i sprinterski na polu golfowym Pana Grahama. Można było wystartować na trasach: A – łatwej, B – średniej lub C – długiej. W wynikach łącznych po dwóch biegach Marcin Siwek zajął 1. miejsce na trasie C, a Anna Starońska 3. miejsce na trasie B.

Po zawodach odbyło się ognisko w ogrodzie Pana Grahama. Każdy z uczestników otrzymał medal w kształcie kangura oraz dyplom. Nagrodami dla zwycięzców każdej kategorii były słodkie wypieki głównego sędziego zawodów.

Naszym klubowiczom towarzyszył InO.Maniak – organizator imprez na orientację (również biegowych) na Podkarpaciu. 13 października w lasach Nadleśnictwa Nowa Dęba odbył się bieg „Operacja Liść Dębu”, którego Organizatorem jest InO.Maniak. Nasi klubowicze: Dorota Starońska, Anna Starońska i Marcin Siwek wzięli udział w tych zawodach również zajmując miejsca na podium.

Share on print
Drukuj
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Scroll Up