5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

44099522_2119630414746502_6832419461782306816_o

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski zaliczył rekordową frekwencję. Rywalizacja na trasie o długości 21 km i 97,5 metra, która wiodła sprzed Tauron Areny przez m.in. Aleję Pokoju, ulicami wzdłuż Wisły i wzdłuż Błoń od strony Alei 3 Maja oraz przez Rynek Główny, a kończyła się we wspomnianej hali, przyciągnęła tłumy biegaczy. Na starcie stanęło 8776 osób.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski ukończyło 23 osoby z SKB:

Barbara Skrzypczak, Katarzyna Wolak, Bożena Polek, Lucyna Markiewicz, Małgorzata Jarocka, Justyna Zaorska, Sylwia Kopała, Katarzyna Galińska, Gertruda Siembida, Ewa Urban

Marcin Nowak, Tomasz Łeptuch, Piotr Proszowski, Mariusz Gołos, Adam Szymański, Marian Krawczak, Marian Włodarczyk, Mariusz Piekarz, Tomasz Tokarz, Grzegorz Ptasznik, Andrzej Buksa, Bogdan Dziuba, Stanisław Łańcucki.

Dla niektórych naszych klubowiczów był to debiut na tym dystansie. Justyna Zaorska półmaratonem w Krakowie zdobyła Koronę Polskich Półmaratonów.
Staszek Łańcucki zajął 1. miejsce w kategorii wiekowej M60 z czasem 1:21,00 (95. miejsce OPEN na 8746 osób, które ukończyły bieg).
Bogdan Dziuba był 1. w kategorii wiekowej M40 z czasem 1:12,17 (11. miejsce OPEN na 8746 osób, które ukończyły bieg).