40. PZU Maraton Warszawski

42862336_2097797533596457_4927534790934003712_n

Trasa jubileuszowego 40. Maratonu Warszawskiego była urozmaicona i przebiegała m. in. przez Ogród Zoologiczny. Jednak nie była najłatwiejsza do bicia rekordów. Pierwszy zawodnik zameldował się na mecie z czasem 2:12:44. Pogoda dopisała: było słonecznie, a temperatura idealna do biegania. Organizacja zawodów na najwyższym poziomie oraz wspaniała atmosfera dzięki tłumom kibiców, którzy dopingowali maratończyków oraz biegnących na dystansie 5 km.

40. PZU Maraton Warszawski ukończyli Grzegorz Ptasznik i Rafał Serwacki.

Grzegorz z czasem 3:01:38 zajął 208. miejsce OPEN oraz 59. w kategorii wiekowej.

Rafał ukończył bieg z zamierzonym czasem 3:43:03 (biorąc pod uwagę, że jest po ciężkim biegu na 100 km i przed kolejnym maratonem za dwa tygodnie w Poznaniu). Zajął 695 m-ce/2098 osób w kat. M30 oraz 1889 m-ce OPEN/7514 osób. To był jego 3. maraton do Korony Maratonów Polskich. Przed nim jeszcze Poznań za dwa tygodnie oraz Kraków na wiosnę.

W biegu towarzyszącym T-mobile Bieg na Piątkę wystartowała Dominika Serwacka. Ukończyła go z czasem 26:14 zajmując 1280 m-ce / 2944 osób oraz wśród kobiet 324 m-ce na 1419 biegnących.