10. Stalowa Dycha im. Bogdana Dziuby

Triada TSSE Euro-Park Wisłosan

258 zawodników ukończyło 10. Stalową Dychę im. Bogdana Dziuby, która odbyła się 17-go września w Stalowej Woli.

To już 10-ta edycja tej imprezy, a jej organizatorem jest Stalowowolski Klub Biegacza. Od poprzedniej edycji wydarzenie nosi imię Bogdana Dziuby, który zmarł nagle w zeszłym roku. To właśnie Bogdan Dziuba przez 9 lat był prezesem klubu i inicjatorem wielu sportowych imprez, między innymi Stalowej Dychy.

Dystans biegu głównego liczy 10 km. Trasa jest szybka i płaska. Idealna do bicia życiówek, a także prosta dla początkujących biegaczy. Dopisała również pogoda. Do pokonania były dwie pętle po 5 km ze startem i metą na Placu Piłsudskiego.

Zanim biegacze wyruszyli na trasę odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzili instruktorzy fitness.

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Patryk Kozłowski z Leżajska (z niesamowitym czasem 29:03), który wygrał w samotnym biegu już od samego startu. Wynik Patryka to 3. wynik w tegorocznych tabelach na 10 km. Podium w kategorii OPEN wśród mężczyzn uzupełnili Sylwester Lepiarz z czasem 31:00 i Andrzej Starżyński z czasem 31:07.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła olimpijka Matylda Kowal z Rzeszowa z czasem 36:23, drugie Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (czas: 36:36). Na najniższym stopniu podium stanęła Lidia Czarnecka z Bliżyna (czas 37:10).

Dodatkową atrakcją była Loteria dla uczestników biegu. Do wylosowania były vouchery do siłowni, na zabiegi kosmetyczne, do komory normobarycznej, a także zegarki sportowe i voucher na wypożyczenie samochodu na weekend.

Przed biegiem głównym odbyły się „Biegi Nadziei Olimpjskich”, podczas których na dystansach 200 m i 300 m rywalizowali najmłodsi zawodnicy. Każde z dzieci otrzymało na mecie pamiątkowy medal i coś słodkiego. Dekoracja najmłodszych biegaczy odbyła się tuż po tym jak wystartowali zawodnicy biegu głównego. Bonami podarunkowymi do sklepu sportowego nagrodzone zostały pierwsze trójki z każdego rocznika wśród dziewczynek i chłopców.

Stalowa Dycha zwieńczyła Triadę TSSE Euro-Park Wisłosan. Żeby zaliczyć cały cykl należało ukończyć wcześniej: Bieg Siarkowca w Tarnobrzegu oraz Nowodębskie Biegi Uliczne.